27 czerwca

27 czerwca

Prasowany mineralny podkład Clare Blanc

Kosmetyki mineralne słyną z tego, że nie obciążają skóry, ich składy są krótkie, proste i naturalne. Minerały świetnie sprawdzają się szczególnie u skór tłustych i trądzikowych, rynek kosmetyczny w tej dziedzinie poszedł na tyle do przodu, że minerały nie kojarzą nam się już tylko z połyskującym pudrem. Dzisiaj o prasowanej nowości Clare Blanc.


Prasowany mineralny podkład Clare Blanc


Wiem jak trudno dopasować podkład mineralny pod kątem kolorystycznym, jednak firmy tego typu kosmetyków świetnie wyjaśniają krok po kroku jak go dobrać. Warto zwrócić uwagę na sekcję dobrania podkładu do swojej skóry, typu cery i koloru. Ja sam osobiście sam tak dobieram odcień i nie zdarzyła mi się wpadka. 


Prasowaną wersję zamknięto w przyjemnej dla oka, eleganckiej puderniczce z lusterkiem na zatrzask. Zmieści się w niej cienki puszek.


podkład mineralny
wyżej Golden 640 (mój odcień-tonacja ciepła), niżej Warm 550


Clare blanc podkład opinie


Prócz mineralnych pigmentów formuła została wzbogacona o składniki aktywne takie jak:

  • estry jojoba-działanie nawilżające
  • lecytynę-prewencja przeciw zmarszczkom
  • olej z dzikiej róży-działanie łagodzące
  • olej z krokosza-działanie uelastyczniające i łagodzące
  • drzewo herbaciane-działanie przeciwzapalne
  • witaminę E-działanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe
  • ekstrakty z alg-działanie łagodzące.
Zerkając na skład podkład ten spełnia funkcję kosmetyku kolorowego ale również pielęgnacyjnego, ponieważ nie ma w nim składników "zapychających" bez wątpienia mogą sięgnąć po niego osoby o każdym typie skóry.


mineralny makijaż


Tak jak wersja sypka, tak wersja prasowana charakteryzuje się łatwą aplikacją, łatwiejszą jest jednak ta prasowana. Clare Blanc w swojej ofercie posiada również pędzel, który jest przystosowany do nakładania minerałów.
Krycie jest delikatne przy jednej warstwie, ale jak to bywa przy minerałach krycie to można stopniować dokładając kolejne warstwy. Mimo warstwowania produkty nie tworzy się ciastko (trzeba pamiętać, że warstwy muszą być cienkie i równomiernie rozłożone za pomocą kolistych ruchów w skórę). Można osiągnąć dobre średnie krycie-zaczerwienienia, mniejsze wypryski i naczynka.
Zawiera filtr SPF 15 co w zupełności wystarczy do tego, by przejść do samochodu i dojechać do pracy bez obciążania skóry. 
To przyjemne uczucie, masz podkład na twarzy, ale nie czujesz go na niej.
Trwałość to około 5-7 godzin przy skórze mieszanej bardzo wrażliwej, później może delikatnie wchodzić w linie mimiczne-bez problemu można dołożyć produkt z odświeżającym efektem.

Podsumowując, jest to podkład w wygodnej formie, który świetnie sprawdzi się w upalne dni, jest lekki i pielęgnacyjny. Nie jest to beton dlatego nie wytrzyma całego dnia bez poprawek, ale nie tego oczekujemy przecież od kosmetyku. Świetnie się sprawdzi u każdego typu skóry nawet trądzikowej, wrażliwej i dojrzałej. Ma satynowe zdrowe wykończenie. 


clare blanc skład

Zdjęcie nie jest poddane żadnej obróbce (nawet wyostrzeniu)
Zdjęcie po-po 2 godzinach.clare blanc test podkładu