16 czerwca

16 czerwca

Jaki wybrać pędzel do podkładu mineralnego

 Podkłady mineralne mają swój czas właśnie teraz. Na rynku kosmetycznym jest wiele pędzli, które dedykowane są minerałom, ale czy wszystkie spełniają swoje funkcje? Zapraszam na dzisiejszy wpis.

Jaki wybrać pędzel do podkładu mineralnego


Najważniejsze jest wykonanie, w końcu chcemy z pędzla korzystać długo bez szwanku. Rączka powinna być wykonana z dobrego niegniotącego się aluminium, dobrej jakości drewna lub grubego plastiku imitującego drewno.
Włosie, ponieważ będzie często myte powinno być mocno przyklejone do rączki a skuwka mocno zatrzaśnięta na włosiu.Włos wyróżniamy trzy rodzaje naturalne, syntetyczne, mieszane. Te pierwsze w zależności, z czego wykonane powinno posłużyć nam najdłużej, ale cena jest również najwyższa, syntetyczne wykonane z hipoalergicznego materiału lubi wypadać i często minerały się z niego ześlizgują (nie warto w to inwestować).
Ułożenie włosia musi być zbite, ale rozłożone puszyście. Im bardziej zbite, krótsze włosie tym uzyskujemy większe krycie podkładu-takie rozwiązanie jest świetne do korektorów punktowych lub pod oczy.
Włosie, które jest mniej zbite, ale przy tym dłuższe i jego ilość jest większa to idealne proporcje do równomiernego rozłożenia podkładu mineralnego.Pierwsze pranie pędzla powie Ci wszystko.
Już pierwsze wymycie pędzla pod letnią wodą da nam wiele informacji o pędzlu, powinno wypaść kilka włosków, które klej nie złapał, jeśli jednak wypadnie sporo włosia to, znak, że mamy do czynienia ze słabą jakością.
Mycie powinno odbywać się po każdej aplikacji podkładu, ponieważ nabierając sproszkowany pigment i stukając pędzlem trzonkiem tak by podkład wniknął we włosie głębiej nabieramy również sebum i bakterie.Na ten czas mam dwa pędzle, których używam na zmianę w zależności od poziomu krycia.
IsaDora pędzel do korektora to idealny rozmiar i włosie do nakładania miejscowo produktów (nie tylko mineralnych).pędzel do korektora

Ten z IsaDora jest puszty, dzięki czemu krycie mamy pod kontrolą, jest miękki i przyjemny dla skóry.pędzel do pudru

Pędzel Clare Blanc jest bardziej zbity i jego szerokość jest węższa i tu uzyskujemy większe krycie przy pierwszej aplikacji, ale przez to, że jest węższy trzeba sprawdzać gdzie dokładnie nakładamy minerały.clare blanc pędzel