08 maja

08 maja

Glam Glow Supertoner & Superserum. Kwasy latem

Glam Glow znane jest z słynnych masek do twarzy, ostatnimi czasy marka stawia na złuszczanie. Cofnijmy się w czasie, pisałem niedawno o Glam Glow Good In Bed, teraz czas na tonik i serum! Lato zbliża się wielkimi krokami a więc jak to jest z tymi kwasami?


Glam Glow Supertoner & Superserum. Kwasy latem

Zacznijmy od tego, że oba produkty mają mieszankę kwasów: kwas laktozowy, glikolowy (największe stężenie), migdałowy, migdałowy, salicylowy, pirogronowy, winowy są to kwasy z grupy AHA, BHA, PHA oraz aktywowany węgiel. Ponieważ kwasy nie pytają o część ciała można tych produktów używać również na dekolt, plecy czy ramiona. Zwracam Wam uwagę by nie stosować kwasów na skórę po depilacji, skórę uszkodzoną czy ranami.

Glam Glow Supertoner. Butelka została wykonana z bardzo solidnego plastiku, aplikować można na dwa sposoby: wylewając produkt na wacik lub na dłonie i później na skórę. Wodny roztwór nie zostawia lepkiej czy świecącej warstwy, wchłania się zostawiając skórę lekko zaróżowioną (w przypadku mojej bardzo wrażliwej skóry). Po kilku razach stosowania wieczorem zauważyłem ogólne wygładzenie skóry co też sprawiało, że skóra jest "mniej porowata" i szorstka. Kwasy działają złuszczająco więc rozpuszczają martwy naskórek. W odróżnieniu od peelingów mechanicznych, kwasidła działają głębiej ale o tym później. Podsumowując pierwszy krok wygładzający Supertoner.


Glam Glow Supertoner

Glam Glow Superserum o lekkiej konsystencji nałożone na twarz bardzo szybko się wchłania. Jest to kolejna dawka kwasów tym razem o bardziej stężonym składzie. Kwasy działają głębiej to prawda, dlatego po tego typu składnikach nic dziwnego, że niektóre skóry reagują oczyszczeniem, możliwy jest więc wysyp, który u mnie był bardzo delikatny w postaci małych krostek, które zniknęły po kilku dniach. Z racji wrażliwej skóry nie nakładam duetu co dziennie, zaś skóry gruboskórne czy dojrzałe muszą obmyślić plan działania ponieważ codzienna dawka kwasów może przynieść odwrotne działanie - pamiętajcie, że skóra również sama się złuszcza więc potrzebuje "chwili" odpoczynku. Nadal podtrzymuje zdanie, że efekt wygładzonej skóry jest widoczny i odczuwalny, przebarwienia te mniejsze są rozjaśnione a skóra wygląda bardziej promiennie, suche skórki również zostały usunięte. Kwasy odmładzają więc jeśli ktoś ma awersję do retinolu może zaprzyjaźnić się z tym duetem.

Czy kwasów można używać latem? Tak można, jednak należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Filtr spf20 to zdecydowanie za mało szczególnie, że zazwyczaj filtra ilościowo nie nakładamy go grubą warstwą. Kwasy i słońce to gwarantowane przebarwienia, które odsłonią się jesienią a możliwe jest też poparzenie słoneczne.


glam glow superserumjak stosować kwasy latem