22 lutego

22 lutego

Jak walczyć z nadmierną potliwością

Jak walczyć z nadmierną potliwością? Już za chwilę zrobi się ciepło a potem gorąco problem potliwości dotyczy wielu z nas nawet jeśli pocimy się mniej warto ten problem minimalizować a nie bagatelizować tłumacząc wysoką temperaturą.

Jak walczyć z nadmierną potliwością

SVR Spirial, gama walcząca z potliwością. 
Żel pod prysznic oraz antyperspirant w kremie.

Pot jest potrzebny nam do życia, spełnia on funkcję termoregulacji - temperatura ciała.
Warto pójść na badania i sprawdzić hormony, zwrócić uwagę na tarczycę, cukrzycę, hipoglikemię.
Na nadpotliwość wpływa wiele czynników np. okres dojrzewania (wiek), temperatura, zdrowie, tryb życia (szeroko rozumiany) lub "uroda".

Nieprzyjemny zapach pochodzi od składników potu, które się zwyczajnie rozkładają na naszym ciele, dlatego warto a raczej powinno stosować się antyperspirantów, środków w kremie czy sprayu do stóp a nawet przed wyjściem zażyć kąpieli z użyciem specjalnych żeli do mycia ograniczających pocenie się.
Warto zwrócić uwagę na to by kosmetyki te działały również przeciwbakteryjnie ale nie wysuszająco i drażniąco na skórę - ponieważ tak z twarzą gdy jest przesuszona może odwdzięczyć się większą produkcją łoju (czyli ciało może się pocić jeszcze bardziej).


SVR spierial opinie


Co z owłosieniem? Im bardziej bujne, gęste i długie tym pot, który zostanie w owłosionym miejscu będzie bardziej uporczywy. To zupełnie tak jak z naszymi włosami, często je spinamy, robimy koki po to by skóra mogła oddychać tak samo pachy gdy nie są owłosione pocą się mniej.

Prócz kosmetyków istnieje wiele sposobów na redukcję pocenia takich jak jonoforeza, która polega na użyciu aparatury (prąd+woda), botoks wstrzykiwany w miejsca problematyczne skutecznie hamuje nadmierną potliwość (całego ciała), sympatektomia czyli chirurgiczne przecięcie nerwów gruczołów potowych.

Jako kurację wspomagającą do kosmetyków czy zabiegów istnieją tabletki, które uzupełniają kuracje, zawierają one składniki przeciw poceniu, grzybobójcze i odświeżające (szałwia, skrzyp, mięta, melisa).