15 grudnia

15 grudnia

Moje wpadki modowe i makijażowe

Wpadki zdarzają się każdemu, warto wynieść z nich lekcję. Chciałbym Wam opowiedzieć kilka moich wtop, które bez wątpienia powinny się wydarzyć by teraz posiadać wiedzę jak i czego nie robić. 


Moje wpadki modowe i makijażowe


Kreska w makijażu, to sztuka, którą opanować trzeba. Moje początki z kreską wcale nie były łatwe, ćwiczyłem ją na sobie, z taśmą, bez taśmy i różnymi technikami usiłowałem ją namalować. Przyszedł czas sesji komercyjnej, temat makijażu został mi podany dosłownie 5 minut przed przyjściem modelki - "Łukasz zrób coś graficznego, wiesz kreska, wyrysowane usta" ... moja mina była bezcenna gdzie kilka lat temu z małym stażem młodziutki Łukasz oblał się potem. Koniec końców jakoś wyszło i efekt końcowy spodobał się klientowi.
Moja rada jest prosta, trzeba wiele wiele ćwiczyć, ponieważ nawet doświadczona osoba w makijażu nie zawsze ma dzień na kreskę. Jest wiele technik, które możemy wprowadzić w nasz warsztat pracy, warto próbować i poznać tę, którą najczęściej będziemy stosować. Warto też zaznaczyć, że makijaż na swoim oku to zupełnie inna szkoła makijażu porównując do makijażu drugiej osoby.kolorowe skarpetki


Piękny słoneczny dzień a ja mam robić szkolenie sprzedażowe dla firmy, w której pracowałem. Outfit był ściśle określony - mam być na czarno, otwieram walizę wypchaną materiałami szkoleniowymi w hotelowym pokoju i  prócz sterty kartek znajduję jedynie dwie skarpetki, jedną czarną a drugą czerwoną w żółte kółka. Na sobie mam ubrane piękne skarpety w neonowo zielonym kolorze, godzina wczesna więc nie mogę wybiec i pójść na zakupy bo wszystko jest zamknięte więc decyduję się na wersję neonową. Spojrzenie ludzi, którzy przyjechali z różnych miast przez dłuższą chwilę zamiast skupić się na tym co próbuję przekazać... skupili się na pięknej zieleni wystającej z czarnej całości.
Teraz się z tego śmieję, jednak ta lekcja nauczyła mnie by brać więcej bielizny w różnych kolorach.

W dobie internetu możemy już spokojnie przeczytać np. w przewodnikach po stylu na specjalne okazje jak się ubrać, o czym pamiętać i jak wyjść z klasą.


Gdyby nie wpadki ludzie nie uczyli by się na błędach, czasem kilka potknięć może nam rozjaśnić wiele spraw. Pamiętajmy, że człowiek uczy się całe życie i z tej nauki warto czerpać wiedzę. 

Konkurs z Radical wygrywa Viktolandia - dziękuję :)