26 grudnia

26 grudnia

Clinique Fresh Pressed . Witamina C i retinol.

Clinique Fresh Pressed to set witaminowy, który pozwoli rozjaśnić, rozświetlić skórę. Marka Clinique jest pozbawiona zapachów i składników, które mogłyby uczulić, kosmetyki są stworzone z konsultacją dermatologiczną dlatego też, mamy do niej zaufanie. 


clinique kosmetyki



Set Clinique, który posiadam, zawiera dwie ampułki witaminy C oraz dwie z retinolem.
Witamina C występuje w stężeniu 10%, fiolki zostały tak stworzone, że witaminę C trzeba samemu zmieszać poprzez odblokowanie jej w odpowiedni sposób wyjaśniony na opakowaniu. Dzięki zmieszaniu sproszkowanej witaminy C wraz z emulsją mamy pewność, że witamina jest dłużej świeża. Jej użycie jest dowolne, emulsję witaminową można nałożyć jako serum lub jako dodatek do kremu.
Witamina C to silny antyoksydant, ale również składnik, który poprawia koloryt skóry i działa rozjaśniająco na przebarwienia.
Po dwóch tygodniach regularnego stosowania Clinique Fresh Pressed zauważyłem rozświetlenie skóry, stosowana na noc rankiem skóra jest świeża i bardziej wypoczęta. Dzięki Dimethiconowi wysoko w składzie, skóra jest mocno wygładzona, przez co stanowi idealną bazę pod makijaż w niesłoneczne dni.
Prócz witaminy C znajdziemy w składzie emulsji ekstrakt z korzenia morwy, ekstrakt z tarczycy, ekstrakt z grejpfruta, kwas salicylowy, algi, betainę. Myślę, że set witaminowy sprawdzi się u każdego typu skóry bez przedziału wiekowego, to po prostu dawka energii dla skóry!
W perfumeriach jest dostępna kuracja siedmiodniowa, jednak niestety nie widzę kuracji, którą posiadam ja.


clinique witamina c



Druga kuracja to retinol, jak wiemy działa on silnie przeciwzmarszczkowo, ale również złuszczająco. Ja sam osobiście retinol uwielbiam, działa na mnie bardzo napinająco bez efektu złuszczenia, składnik ten stymuluje naszą skórę do odnowy, przez co efekty widać stosunkowo szybko. Dwa kierunki działania-na już i długofalowe. Efekt bankietowy jest widoczny gdy retinol nałożymy nocą, budzimy się z "wyprasowanymi" mimicznymi zmarszczkami. Ponieważ posiadam skórę maksymalnie wrażliwą, retinol stosuję co dwa/3 dni, skóry normalne, tłuste, mieszane czy dojrzałe bez nadwrażliwości mogą pokusić się o stosowanie retinolu codziennie.
Jestem zwolennikiem działania zapobiegawczego, dlatego nawet w moim wieku witamina A nie jest mi obca i na pewno będzie to miało pozytywny skutek na przyszłość.


retinol krem


Podsumowując kurację witamina C dodaje energii i blasku skórze nie pytając ją o rodzaj cery zaś retinol skutecznie wygładzi, będzie działał prewencyjnie na zmarszczki, ale również uderzy już w te wyhodowane przez lata.


clinique fresh pressed

plakaty dla domu