14 września

14 września

Makijaż dzienny z pomarańczą i brązem, nie umiem robić tutoriali

Makijaż dzienny może przybrać różnego wydźwięku. Przez kilka lat mojej pracy jako makijażysta makijaż dzienny to nie delikatne cienie na powiekach, często widzę również piękne smoke eye z czerni czy brązu, cieszę się, że makijaż poszedł do przodu i co raz więcej kobiet bawi się kolorami i są bardziej odważne! Tak trzymać kobitki.


Makijaż dzienny z pomarańczą i brązem
Po zdjęciu pomarańczowego cienia


Nie umiem robić tutoriali, muszę nauczyć się robić zbliżenia oka a przede wszystkim doswietlać je tak by na prawdę odzwierciedlał prawdziwie makijaż , cały czas jest to dla mnie wielki trud i jak widać wygląda to bardzo źle. Jednak myślę, że kroki są w miarę ukazane a efekt końcowy zobaczycie na zdjęciach z sesji. Bądźcie cierpliwi - uczę się :)


1. Całą powiekę pokrywam bazą, matowym jasnym cieniem. W załamaniu kładę puchatym pędzlem jasny kanarkowy cień, rozcieram go dość wysoko ponieważ on tu będzie ożywiał całość. W samo załamanie kładę pomarańczowy cień (nie ukazałem tego w tutorialu bo na prawdę nie jest łatwo jak czas goni a jest tyle do zrobienia!), blenduję go poruszając się w samym załamaniu.
2. Zewnętrzny kącik pokrywam brązowym cieniem, blenduję go okragłymi ruchami puchatym pędzlem kierując się do środka i minimalnie w załamanie. Rzecz w tym by wycieniować go w kształt jaki chcemy uzyskać.
3. Do połowy powieki ruchomej nakładam rozświetlacz by uwypuklić oko a następnie dokładam brązowy cień tak by połączyć go z rozświetlającym.
4. Na dolnej powiece aplikuję ten sam pomarańczowy cień co w załamaniu.

makijaż brazowoy


5.  Do pomarańczy dochodzi brąz na dolnej powiece i oba razem ze sobą blenduję.
6. W wewnętrzny kącik dodaje cień rozświetlający małym precyzyjnym pędzlem typu ostra kulka, tuszuję rzęsy poprawiam brwi.

makeup dayModelka: Michalina Klimek
Zdjęcie główne: Łukasz Siekanowicz
Makijaż: Ja
Ubrania: Angali New
Makijaż, zdjęcie: Ja

makijaż dzienny

proste włosyOczy: Bobbi Brown Paleta Nude/ Tune Cosmetics paleta The Dur
Rzęsy: Isadora Grand Volume
Podkład: Essence Insta Perfect
Puder: Paese ryżowy
Bronzer Vita Liberata prasowany
Rozświetlacz: Bobbi Brown After Noon
Błyszczyk: Nyx Bare With Me
Utrwalacz MUR Fix Pro
Ciało: Bobbi Brown Balm Bare Glow