14 sierpnia

14 sierpnia

Zapuszczanie włosów z Renee Furterer Forticea

Kiedy jak nie teraz? Postanowiłem zapuścić włosy, przyznam, że nie wiem jak długo będę się trzymam mojego postanowienia ale kilka miesięcy za mną. Jako jedne z produktów, które wybrałem do walki z włosami to Renee Furterer Forticea.


Rene Furterer | Francuską markę Furterer założył w 1957 r. Rene Furterer. Od dziecka fascynowała go przyroda, badał właściwości roślin i olejków eterycznych. Później został pionierem przemysłu kosmetycznego, opracowując rewolucyjną metodę leczenia chorób włosów i skóry głowy, opartą na stosowaniu olejków eterycznych. Od 1980 r. firma kosmetyczna Rene Furterer jest częścią Pierre Fabre Laboratories, które należą do największych prywatnych firm farmaceutycznych we Francji.
Tonik Renee Furtrer do włosów, czyli moc guarany i olejków eterycznych - to główny składnik tego kosmetyku. Lekka wodnista konsystencja w opakowaniu z psikadłem. Tonikiem spryskujemy skórę głowy, po chwili od wmasowania go w skalp czujemy lekkie mrowienie oraz chłodzenie - w te upały to zbawienne! Minusem, który zauważyłem to przy większej zaaplikowanej dawce mogą oklapnąć włosy i szybciej się przetłuścić. Po ponad miesiącu używania dzień w dzień toniku zauważyłem więcej mniejszych włosków, które pokrywały tzw zakola, włosy znacznie mnniej wypadały. Czy czegoś jeszcze można się spodziewać po tego typu kosmetyku? Myślę, że spełnia przynajmniej moje oczekiwania - zmniejszenie wpadania i przyspieszenie porostu.
Dostępny w aptekach (w Sephora jest bardzo ograniczona oferta)

Szampon o świeżym cytrusowym zapachu, który bardzo dobrze się pieni i są w nim zanurzone niebieskie granulki, które niestety trzeba mocno docisnąć do skóry głowy by się rozpuściły a i tak większość z nich spływa do kanalizacji. Jest to szampon w przewadze roślinny - olejki eteryczne z lawendy, rozmarynu, pomarańczy. Bardzo dobrze oczyszcza włosy nawet z lakieru, gumy, pasty czy innych kosmetyków do stylizacji nie przesuszając ich ani skóry głowy. Jest bardzo wydajny, jak wcześniej wspomniałem ma piękny zapach i dobrze się pieni. Zapewne jest to świetne uzupełnienie toniku.