25 sierpnia

25 sierpnia

Mixa Hyalurogel, skóra sucha, odwodniona zmęczona

"Cera wrażliwa stanowi częsty problem w codziennej pielęgnacji. Rumień, uczucie pieczenia i napięcia są częstymi objawami po aplikacji nieodpowiednich preparatów miejscowych. Skóra bywa nadreaktywna na bodźce, które na ogół są dobrze tolerowane. Należy chronić delikatną skórę twarzy przed czynnikami drażniącymi poprzez pielęgnację preparatami łagodzącymi"
mixa.plMixa Hyalurogel, skóra sucha, odwodniona zmęczona


Gdy skóra jest podrażniona, wysuszona lub nadreaktywna to i pielęgnacja oczyszczająca może pogorszyć stan skóry, mimo tego, że ten typ kosmetyku jest niedługo na skórze. Ponieważ moja skóra bez wątpienia jest mieszaną ale wrażliwą (przez kuracje przeciwtrądzikowe) potrzebuję oczyszczania konkretnego ale delikatnego, w końcu to kosmetyk, który jest pierwszy w kolejności pielęgnacji. Żel jest delikatny dla skóry, ale na tyle dobrze oczyszcza, że podkład mineralny i inne produkty zmywają się wraz z nim. Nie powoduje uczucia ściągnięcia czy dodatkowego przesuszenia, nie szczypie też w oczy. Żelu można używać bez wody, jednak ja jestem zwolennikiem zmycia każdy produkt myjący wodą/wodą przegotowaną lub mineralną.


mixa żel micelarnyBogaty Krem intensywnie nawilżający, kwas hialuronowy i 10% gliceryna. Propozycja dla skóry na prawdę suchej pozbawionej elastyczności i szarej. Krem ma dość gęstą konsystencję jednak przy rozsmarowaniu jej na twarzy to odczucie mija. Zostawia lekki film ochronny na skórze, który daje efekt blasku ale nie przetłuszczenia. Absolutnie poprawia nawilżenie skóry, da się również zauważyć, że suche skórki (np. po złuszczeniu kwasami) są wyeliminowane a uczucie ściągnięcia od razu można odrzucić w niepamięć. Ponieważ mam cerę mieszana i regularnie stosuję kwasy, sięgam po tę pielęgnację kiedy czuję potrzebę. Nie zapycha nie alergizuje. Jeśli ktoś z Was stosuje podkład 100% mineralny, radze nakładać krem w bardzo małej ilości i dokładnie wklepać by nie zrobić plam podkładem sypkim. mixa hyalurogelNawilżająca krem-maska na noc, kosmetyk o konsystencji lekkiego kremu, który zostaje lekką warstwą na powierzchni skóry. Zawiera kwas hialuronowy oraz 7% gliceryny, to kluczowe składniki, które nawilżają, odbudowują ale przede wszystkim mocno nawilżają skórę. Krem-maskę stosuję w momencie, gdy przychodzę z pracy zmywam makijaż a następnie kładę właśnie tę gwiazdę na kilka godzin do czasu gdy myje twarz przed snem. Jest to dla mnie i mojej skóry mały ratunek przed przesuszeniem z klimatyzacji, stresu i zmęczenia, faktycznie działa. Cera jest dobrze nawilżona i ukojona - wygląda zdecydowanie lepiej, posiada zapach, który ciężko opisać jest świeży natomiast wyczuwam w nim woń kwiatów - to relaksuje!. Nie odnotowałem żadnych skutków ubocznych w postaci zapychania czy innych podrażnień. Uważam ten kosmetyk jako produkt sos w apteczce kosmetycznej. 


mixa krem maska na noc

Świeca home aroma