29 lipca

29 lipca

Skuteczny sposób na trądzik, trądzik różowaty, rumień i wypryski. Skinoren, Acne Derm, Sesderma Azelac

Sposobów na trądzik młodzieńczy czy u osób dorosłych jest wiele, można wybierać pomiędzy setkami propozycji "jak zwalczyć trądzik" i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jako, że jakiś czas temu leczyłem się najskuteczniejszą metodą doustną izotretynoiną i poświęciłem jej wiele wpisów teraz chciałbym się podzielić o moim małym odkryciu.


Skuteczny sposób na trądzik, trądzik różowaty, rumień i wypryski. Skinoren, Acne Derm, Sesderma Azelac
Kwas azelainowy jeden z kwasów, który jest delikatny dla skóry, działa przeciw trądzikowo, zwęża pory, działa seboregulująco, zmniejsza rumień na twarzy, koi, łagodzi podrażnienia, ma pozytywny wpływ na trądzik o każdym podłożu nawet różowaty i silnie matuje. Ktoś może pomyśleć, że przecież każdy producent tak pisze o swoim produkcie - trudno się nie zgodzić jednak chciałbym Was uświadomić o dobroczynnym działaniu tego kwasu.
Kwas azelainowy nie wchodzi z reakcją na słonce i można go używać bez filtru w najbardziej słoneczny dzień. Faktem jest to, że producent będzie informował o filtrach ale te (wmawiane jest nam) trzeba używać co dziennie przez cały rok ... ale nie o tym dzisiaj. 

Po nałożeniu produktu z tym kwasem o stężeniu około 20% wyczuwamy - swędzenie, mrowienie, parzenie trwa to dosłownie 10 minut i warto tę chwilę wytrzymać. Kwas jak to kwas możemy używać cały czas bez przerwy bo efekt cały czas będzie taki sam - skóra nie przyzwyczaja się do kwasów.
Jednak we wszystkim trzeba znać umiar, kwas azelainowy może trochę przesuszyć skórę (lub składniki, które są obok niego w danym produkcie), dlatego jego dawkowanie warto zmieniać dostosowując do swoich potrzeb, oczywiście można go nałożyć na cała twarz jak i punktowo/miejscowo (mówię tutaj o produktach z kwasem azelainowym do 20%).
Uczulam - kwasy stosujemy na skórę suchą, unikniemy wtedy mocnych podrażnień, to niezwykle istotne i radzę się do tego stosować.W aptekach są dostępne preparaty z kwasem azelainowym:
Skinoren 20% kwasu, to najdroższy produkt ale najlepszy składowo, cena ok 40zł
Acne Derm 20% kwasu, ma postać kremową przy rozsmarowywaniu robi się suchy a twarz zostaje silnie matowa cena ok 19zł
Sesderma Azelac (forma kremu lub żelu)stężenie kwasu nie znane - pielęgnacja uzupełniająca, żel i krem mają w sobie malutkie drobinki, które optycznie wyrównują strukturę skóry, oba po nałożeniu są lepkie jednak po chwili kosmetyki się wchłaniają zostawiając twarz matową oraz świetnie przygotowaną pod makijaż. Cena ok 100zł.Acne Derm opinie

sesderma azelac wizaz

skinoren efekty

Po moim instastory na instagramie (instagram lukaszmakeup) otrzymałem mnóstwo zapytań o to co obecnie stosuję i dlaczego moja skóra nie jest czerwona, nie ma żadnego wyprysku i wygląda znacznie lepiej, odpowiedź jest prosta - kwas azelainowy.
Czułem się w obowiązku napisać krótki i rzeczowy post na ten temat ponieważ nadal są pytania i nadal szukacie tego odpowiedniego produktu, a może być to świetną alternatywą do brania leków doustnych!