18 czerwca

18 czerwca

Domowe urządzenie, ultradźwięki, światło led, jonoforeza. Kombajn kosmetyczny.

Kombajn kosmetyczny do domowego użytku łączy w sobie wiele funkcji, które mają na celu usprawnić i "polepszyć" naszą skórę. Kombajny te kosztują grosze w porównaniu do tych, które możemy spotkać u kosmetyczki u której wydamy kilkaset złotych natomiast domowy kombajn do wydatek jednorazowy.... ale czy na pewno to coś daje?


Domowe urządzenie, ultradźwięki, światło led, jonoforeza. Kombajn kosmetyczny.
Zacznijmy od rzeczy technicznych, przychodzi do nas kombajn zapakowany w kartonowe opakowanie w którym znajduje się kombajn, ładowarka (urządzenie działa bezprzewodowo), instrukcja oraz okulary zabezpieczające przed światłem led. Kombajn kosztował mnie około 400zł a zakupiłem go na allegro w "ekstra promocji" (taka promocja trwa zawsze a cena nie widziała ceny wyższej!)Do jakiego typu skóry? Do każdego i na wszystko - dosłownie. Nie ma sensu wymienienia tu wszystkich typów skóry oraz "mankamentów" bo szkoda tylko Waszego czasu i pola na tekst, który i tak wypełnię istotniejszymi informacjami. 


okulary ochronne kosmetyczne

kombajn kosmetyczny

Fale radiowe ogólnie rzecz ujmując działają przeciwstarzeniowo (lifting, ujędrnienie, podnoszenie, wygładzenie, spłycenie zmarszczek), to typ zabiegu, w którym spokojnie możemy wprowadzić ampułkę kosmetyczną jako kosmetyk poślizgowy oraz pielęgnacyjny. 
Mezoterapia bezigłowa w zależności od ampułki możemy działać na blizny, trądzik, zmarszczki i naczynka.
Jonoforeza dodatnia i ujemna, tu znów historia się powtarza - rozszerzony pory, regeneracja komórek, ślady po ospie, przebarwienia, regeneracja włókien.
Światło led - ujędrnienie, rozszerzone pory i zmarszczki.
Masażer wibracyjny, bardzo przydatna funkcja, świetnie ujędrnia i przygotowuje skórę do dalszych etapów.


mezoterapia w domuPrawdę pisząc, każda z tej funkcji ma znacznie mniejszą moc niż ten aparat u kosmetyczki, tutaj mamy wszystko w jednym i jest to jedna głowice zaś u profesjonalisty głowice są zmienne a siła działania jest dostosowana do potrzeb klienta i jego skóry, zaś w domowym kombajnie prócz trzech stopni mocy nie mamy kontroli nad innymi parametrami co w gabinecie. To dość istotne ponieważ takim kombajnem domowym krzywdy nie zrobimy sobie ale na efekty, będzie trzeba dłużej poczekać przy oczywiście regularnym stosowaniu. W niektórych wypadkach efekty nie będą widoczne w ogóle - to wiąże się ze złym dostosowaniem zabiegu do danego typu skóry, złej ampułki lub produktem sprzęgającym prąd. By sięgnąć po kombajn musimy również wiedzieć ile czasu (ten kombajn odmierza czas 15min na cały zabieg) oraz w jaki sposób trzymać i przesuwać głowicę po skórze nie tylko twarzy ale również ciała.


Urządzenie używane regularnie w odpowiedni sposób z głową na karku przyniesie efekty, naciskam tu na słowo regularność ponieważ moc jest na tyle niska, że każdego z danego zabiegu musimy zrobić kilkukrotnie więcej w równych odstępach czasowych, dlatego też wielu posiadaczy tego urządzenia przeklina go ponieważ nie stosuje się do z jednej strony prostych ale też bardzo trudnych ciężkich w zrealizowaniu zadań.
To nie jest post w którym wydaję opinię i moje wrażenia, planuję zrobić serię postów z kombajnem i napisać nieco szerzej o jego zastosowaniu i odczuciach.


sonoforeza co to

terapia światłem led w domu

światło led na zmarszczki
Koniecznie napiszcie w komentarzach czego jesteście najbardziej ciekawe (jakiego zabiegu!)