14 maja

14 maja

Pixi Glow Tonic. Tonik z kwasem glikolowym

Złuszczanie naskórka to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Moda na złuszczające toniki z kwasami trwa w najlepsze, o ile umiejętnie korzystamy z tego typu kosmetyków to odczujemy niesamowitą zmianę w jakości naszej skóry. Dzisiaj o Pixi Glow Tonic czyli moja opinia o toniku złuszczającym z kwasem glikolowym.Pixi Glow Tonic. Tonik z kwasem glikolowymTonik przywraca naturalne PH naszej skóry, ogranicza rozwój bakterii, przygotowuje nasza skórę do przyjęcia innych składników, które zadziałają głębiej i efekowniej. Dzięki stonizowaniu skóry bakterie nie mają pożywki przez co mniejsze problemy skórne nie powinny nam dokuczać.


Pixi Glow Tonic posiada w swoim składzie 5% kwasu glikolowego (kwas glikolowy jest pozyskiwany z trzciny cukrowej), wyciąg z żeń-szenia (polepsza krążenie), sok z aloesu (koi i nawilża), ekstrakt z oczaru wirginijskiego (działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne), pantenol (koi i łagodzi). Nie zawiera alkoholu.
Stężenie kwasu glikolowego 5% to mikro złuszczenie naskórka dlatego Pixi Tonic można używać co dziennie. Co idzie za tym mikro złuszczaniem? odświeżenie, delikatne wygładzenie skóry i obkurczenie się porów (do pewnego stopnia) - to też jest zauważalne gołym okiem. Przyjemnie jest myć twarz i czuć gładkość, spokojnie stwierdzam, że to zasługa tego produktu. Ponieważ skład jest złuszczający ja stosuję ten kosmetyk tylko wieczorem przed pójściem spać, zaś skóra mieszana czy tłusta słynące ze swej "gruboskórności" mogą pokusić się o sięganie po tonik nawet dwa razy dziennie. Pixi Glow Tonic to również kosmetyk wielofunkcyjny, można go użyć na każdą część ciała i tu z pewnością ucieszą się osoby borykające się z trądzikiem na plecach, klatce piersiowej czy barkach. Złuszczenie to młodość dlatego czujemy tą przyjemną gładkość i wygładzenie - niezależnie od wieku!
Gdy skóra jest wrażliwa polecam wylać trochę płynu na dłoń i wklepać go jak słynne "esencje i wklepać - wzmacniamy działanie lejących produktów w ten sposób.
Dostępny jest w Sephora <Pixi Glow Tonic>tonik z kwasem glikolowym

kwas glikolowy jak działa