14 kwietnia

14 kwietnia

Wrocław miejsca godne zwiedzenia, Zoo, Ogród Japoński, Kolejkowo.

Termin ustalony, jedziemy do Wrocławia. Czas usiąść do laptopa i wyszukać ciekawych miejsc, dobrego dojazdu i połączeń by dojechać do każdego z trzech ustalonych celów. Dzielę się z Wami tą wiadomością na instastory po chwili otrzymuję wiadomość od Joannabloguje, że jedzie do pracy właśnie do Wrocławia, ustalamy godzinę i miejsce spotkania i takim sposobem zamiast podróży pociągiem jechaliśmy samochodem. Głupia ma szczęście i nawet udało nam się z Joasią ustalić powrót, wszystko zgrało się idealnie. 

Wrocław miejsca godne zwiedzenia, Zoo, Ogród Japoński, Kolejkowo.

Godzina 6:00 a ja już z umytymi włosami i po śniadaniu, czas więc ruszać!. Podróż minęła szybko i w dobrym towarzystwie co też widzieliście na Instagramie. Pierwszym celem jest Zoo i afrykanarium. Zwierzęta w klatkach to zawsze kontrowersyjny temat i prawdę pisząc patrząc na nie byłem szczęśliwy z fakty, iż mają się tam na prawdę dobrze!. Mijamy zebry, lwy, pingwiny, lamy, żyrafy, niedźwiedzie, małpy, rysie i wiele innych w ten dzień leniwych zwierząt, które spały, odpoczywały lub popisywały się przed ludźmi. Oceeanarium było najmniej dla mnie interesującą częścią pobytu w tym miejscu, sa to moje osobiste preferencje - ryby nigdy nie były dla mnie zbyt ciekawe, przejście pod kopułą gdzie z każdej strony otaczała mnie woda i zwierzęta przepływające faktycznie robi dobre wrażenie - szkoda tylko, że po kilku krokach "oceaniczny tunel" się skończył.

miejsca we wrocławiu

oceanarium wrocław

co warto zwiedzić we wrocławiu

zoo wrocław opinie

najlepsze zoo

wrocław zoo

blog kosmetyczny lifestyle

Niewiele czasu zostało dlatego z pierwszej lokalizacji udaliśmy się pieszo do drugiej. Japońki Ogród, mały park w którym czas płynie wolno, ludzie odpoczywają a szum samochodów ulicy przestaje istnieć. Miejsce do odpoczynku, spaceru i zrobienia sobie detoksu od wszystkiego nawet telefonu. Mostek, fontanny, mini wodospad, cisza, spokój i zero oceny ze strony ludzi - miejsce spokoju, w którym choć przez chwilę można usłyszeć własne myśli i popatrzeć na piękno natury.

japoński ogród wrocław

ogród japoński

wodospad na śląsku

jak zarobić na blogu

Czas dobiega końca więc szybko na tramwaj, dobrze, że istnieją bilety całodniowe!. Niedaleko centrum mieści się największa wystawa kolei nazwanej - kolejkowo. Jestem Łukasz więc ja pomyślałem, że to będzie taki "skansen" - nie nie to wystawa zrobiona ręcznie! Wchodzę i oczom ukazuje się prawdziwa sztuka, małe ludki, małe koleje, mały transport i każdy detal dopracowany z największą precyzją, w tle słyszę odgłosy miasta bym poczuł się jakbym własnie był w centrum wielkiego miasta. Nie bee się tu wymądrzał na ten temat - nie znam totalnie się na tym temacie, ale czego się nie robi... przecież P. to kocha.


kolejkowo wrocław

wystawa kolejek wrocław

kolejkowo opinie wrocław