02 stycznia

02 stycznia

Sposoby na suchą i spierzchniętą skórę dłoni

Wiatr, mróz, detergenty, hormony mogą przyczynić się do wysuszenia dłoni dlatego powstał post o sposobach na suchą i spierzchniętą skórę dłoni. Dłonie to nasza wizytówka sam osobiście dbam każdego dnia o to by były w dobrej formie, chciałbym się podzielić z Wami moimi sposobami.


Sposoby na suchą i spierzchniętą skórę dłoni

Słodka maska miodowa.

Łyżkę płynnego miodu wymieszaj z łyżką swojego ulubionego kremu do dłoni z taką miksturą możemy iść spać uprzednio zakładając rękawice specjalne do pielęgnacji lub zwykłe.


Kuchenna rewolucja - ziemniaki jako okład.

Trzy ziemniaki gotujemy w mundurkach, gdy zrobią się miękkie rozgniatamy je, do ziemniaków dolewamy zgrzanego mleka (około 3-4 łyżeczki). Taki misz masz nakładamy na dłonie, przykrywamy ciepłą gazą i trzymamy około 30 minut.


Gęste siemię lniane.

Trzy łyżki siemienia lnianego zalewamy mlekiem (ewentualnie wodą) tak by powstała papka, nakładamy na dłonie po czym owijamy je gazą oraz folią spożywczą. Taką maskę trzymamy około 30 minut.


najlepsze kremy do rąk z drogerii

Parafina nie taka zła.

Gdy nasze dłonie są narażone na czynniki zewnętrzne świetną sprawą jest parafina w wysokim stężeniu znajdziemy ją w kremach jednak kupując samą parafinę. Kostkę parafiny dajemy do rondelka, w drugim rondlu gotujemy wodę i kładziemy na naczynie to, w którym znajduje się parafina (w ten sposób ją rozpuszczamy do postaci płynnej). Wkładamy do parafiny ręce (można dodać do niej swój ulubiony olejek pielęgnacyjny, olejek eteryczny itp...) po ok 20 minutach zdejmujemy parafinę. Taka okluzja ochroni ręce nawet przed najsilniejszym mrozem.


Kura kukuryku.

Żółtka jaj rozbij i nałóż na dłonie - to świetna maska, która zregeneruje ale nada się szczególnie do skóry dojrzałej - posiada silne działanie liftingujące! Zmyj gdy żółtko mocno zastygnie.


Klasyk nad klasykami.

O tym sposobie chyba już każdy słyszał, jednak nie byłbym sobą gdybym go tutaj nie umieścił. Grubą warstwę swojego ulubionego kremu nałóż na dłonie, opatul ręce miękkimi rękawiczkami i idź spać. Rano możesz zmyć krem i nałożyć cienką warstwę codzienną.


Koniecznie napiszcie jakie są wasze domowe sposoby na zadbane dłonie! Im więcej pomysłów tym lepiej. Liczę na Waszą kreatywność!.