18 stycznia

18 stycznia

Orange Smoke Eye

Orange Smoke eye to makijaż z wykorzystaniem odcieni pomarańczu oraz brązu z błyskiem i brązową kredką, którą oczywiście można zaszaleć jednak nie byłbym sobą gdybym jej tak jak lubię nie roztarł tworząc kształt oka w migdał ten sposób nie zamyka oczu a dodatkowo je podkreśla. Makijażem przywołuję ciepłe dni!.


makijaż do czerwonej sukni

1. Całą powiekę pokrywam cielistym cieniem w kremie, który posłuży mi jako baza. W załamaniu kierując się do zewnętrznej części łuku brwiowego cieniuję puchatym pędzlem pomarańcz w najjaśniejszym odcieniu. Zmieniam pędzel na typ "kulki"  rozprowadzając kolor z załamania do wewnętrznego kącika przeciągam całość, następnie zmieniam na puchaty pędzel i rozcieram całość by stworzyć efekt chmurki.
2. Krok ten powtarzam jednak zmieniając cień na bardziej pomarańczowy z domieszką czerwieni, jedyną zmianą jest cieniowanie do zewnętrznego kącika oka a nie brwi, by całość nie była zbyt wyniosła.
3. By w całym makijażu nie wybiły się tylko pomarańczowe tony decyduję się wzmocnić samą czerwienią centralne punkty makijażu (wewnętrzny kącik oka oraz zewnętrzny).
4. Linię rzęs tuż przy zewnętrznym kąciku oka akcentuję brązowym dość chłodnym cieniem a następnie na środek powieki ruchomej aplikuję korektor (gdy jest zbyt mokry odrobinę go przypudruj by nie zrobiła się plama!).

orange smoke eye

5. W miejscu korektora kładę perłowy cień, który uwypukli oko i sprawi, że nie będzie ono płaskie przez dość rozległe cieniowanie - robię to palcem dzięki temu uzyskam pełen blask i kolor (które zabiło zbyt ostre światło na ujęciach zbliżenia oka).
6. Na dolną powiekę aplikuję pomarańcz oraz czerwień zmieszane ze sobą, nie byłbym sobą gdybym nie położył na linię wodną brązowej (lub czarnej) kredki (trwalszy będzie eye liner w żelu!). Brązowa kredka nie pomniejszy oko jeśli ją rozetrzemy!


zoeva paleta opinie

Zdjęcia: Weronika Śmieszek (Ventus)
Modelka: Dorota
Wianki: Cudawianki

Makijaż: Ja 


pomarańczowy makijaż

rozświetlacz opinie

Cienie ciepłe: Paleta Zoeva Mat Spectrum
Cień błyszczący i brąz: Paleta PUR Soiree Diaries
Czarna kredka: Deborah
Brwi: Pomada Inglot
Baza: Smashbox Primerizer
Korektor: Catrice Camuflage
Podkład: Smashbox StudioSkin
Puder: Bell Mat Powder
Bronzer: W7 Honolulu
Rozświetlacz: Becca
Pomadka: Rimmel 700 Nude Delight