03 grudnia

03 grudnia

Najlepsze podkłady do zadań specjalnych

Najlepsze podkłady do zadań specjalnych to moja lista kosmetyków bez których nie wyobrażam sobie sesji zdjęciowych i makijaży na klientkach. Podkłady, które dzisiaj pokażę to moje niezawodne produkty, które polecam i wiem że sprawdzają się klientkom i Wam.

Najlepsze podkłady do zadań specjalnych

Smashbox Studio Skin beztłuszczowy podkład o lekkiej konsystencji i sporej gamie kolorystycznej. Można znaleźć odcienie żółte, neutralne lub różowe - jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zamknięty w szklanej butelce z pompką o minimalistyczym wyglądzie sprawia, że sięgam po ten podkład często. Mocno zastyga przez co obietnica producenta 15 godzinnej trwałości jest prawdą nawet na cerze tłustej. Po całym dniu i nocy nadal dobrze wygląda a jeśli skóra się błyszczy wystarczy bibułka matująca, która nie zaszkodzi produktowi. Krycie można warstwować od średniego do pełnego przy czym nadal dobrze to wygląda na twarzy. Dostępny na wyłączność w Sephora.

smashbox studio skin opinie

Revlon Colorstay podkład, który nadal jest na językach od kilku dobrych lat, zamknięty w szklanej butelce wraz z pompką, która nadeszła po długim oczekiwaniu konsumentów. Spora gama kolorystyczna ułatwia dopasowanie go do twarzy, występuje w dwóch wersjach - dla cery tłustej/mieszanej i dla cery suchej/normalnej. Obie wersje bardzo dobrze kryją zastygając na twarzy. Przy grubszej warstwie jest ona widoczna zaś w kamerach wygląda perfekcyjnie. Niestety nie jest to podkład na co dzień ponieważ może przesuszyć a w ciągu dnia lubi się zbierać w załamaniach typu czoło, bruzda nosowo wargowa czy kurze łapki. Mimo wad bardzo lubię ten podkład ponieważ posiada lekką konsystencję a pigment jest mocny nie zastyga ekstremalnie szybko dlatego go polecam dla osób, które chcą zacząć z zastygaczami. Wersja dla skóry tłustej/mieszanej jest na prawdę matowa po kilku minutach - można używać bez pudru lub z małą ilością np. pudru sypkiego.
Dostępny w drogeriach np. Rossmann, Hebe, Super Pharm.

revlon colorstay recenzja

Catrice HD Liquid Coverage podkład o bardzo płynnej i najlżejszej konsystencji wśród wymienionych w tym wpisie podkładów. Posiada pipetę, która moim zdaniem wcale nie ułatwia aplikacji ale też nie przeszkadza. Niestety ten podkład ma ograniczoną gamę kolorystyczną więc trzeba czasem użyć mixera do tego typ kosmetyków. Posiada mocne krycie, którego nie trzeba warstwować ponieważ "dzienna" porcja spokojnie pokryje wszystko co chcemy ukryć. Idealny dla skóry tłustej, mieszanej lub mniej wymagającej - zastyga bardzo szybko i utrzymuje się cały dzień. Lubi się nawet z tłuściejszą pielęgnacją co rzadko się zdarza przy podkładach zastygających, lubię się również z gąbką typu beautyblender. Wytrzymuje cały dzień a w aparacie czy kamerze wygląda perfekcyjnie - skóra jest wygładzona, matowa a przy tym świeża - przy użyciu korektora Catrice możemy stworzyć maksymalnie kryjący makijaż.
Dostępny w drogeriach np. Rossmann, Super Pharm, Hebe.

catrce podkład hd

Essence Camouflage łączy podkład i korektor, w odróżnieniu od większości podkładów ten występuje w miękkiej plastikowej tubce do wyciskania. Posiada dość ciężką kremową konsystencję, która nada się do skóry mieszanej lub suchej (przy zastosowaniu odpowiednio nawilżającej pielęgnacji). Posiada mocne krycie i z doświadczenia wiem, ze źle wygląda gdy stosujemy technikę warstwowania - tworzy grubą warstwę, która jest mocno widoczna. Zastyga najmniej dlatego osoby, które nie lubią tego efektu będą zadowolone z komfortu noszenia. Gdy zaczyna się wyświecać tworzy równomierną taflę, która wygląda estetycznie. Lubi się zbierać w załamaniach jednak można to poprawić przecierając w danym miejscu palcem. Tani zamiennik podkładów mocno kryjących ale niekoniecznie długotrwałych.
Dostępny w Drogerii Natura

essence mocny kryjący podkład

Deborah Extra Mat Włoski kosmetyk, który w swojej gamie kolorystycznej posiada większość odcieni różowych jednak dobrze stapiają się ze skórą. Posiada płynną konsystencję a krycie można warstwować od średniego do mocnego. Kosmetyk zastyga przy tym wygładzając skórę, która wygląda świeżo a przy cienkiej warstwy jest niewidoczny na twarzy. Chromowana,  prostokątna szklana butelka dobrze leży w dłonie a pompka dozuje odpowiednią ilość. Nie tworzy skorupę przez co nie zbiera się widocznie w załamaniach - lubię go stosować przy cerach dojrzałych gdzie jest jeszcze problem z świeceniem się.
Dostępny w Drogerii Rossmann.

Deborah extra mat podkład

Kat Von D Lock-it Foundation to podkład ekstremalnie kryjący o kremowej konsystencji, którego polecam szczególnie cerom tłustym i mieszanym. Kryje dosłownie wszystko jednak nie lubi być warstwowany ponieważ tworzy efekt "ciastka". Mocno zastyga dzięki czemu wytrwa każdą imprezę, lubi podkreślać suchości na twarzy dlatego obowiązkowo trzeba nałożyć nawilżającą bazę, zaś gdy na twarzy są widoczne rozszerzone pory polecam nałożyć bazę wygładzającą. 
Dostępny na wyłączność w Sephora.

kat von d podkład kryjący