01 listopada

01 listopada

Leaders Mask - maski w płachcie

Maski w płachcie to hit w ekspresowej pielęgnacji, zasłynęły z wszechstronności ponieważ odpakowujemy kładziemy, nie musimy jej zmywać a emulsję możemy wetrzeć w każdą część naszego ciała. W podróży, samolocie, pracy czy w domu w każdym z miejsc możemy sobie zrobić chwilę dla siebie z zastosowaniem maski w płachcie.

www.kokosklep.pl
leaders mask

Moja ulubiona maska, przeznaczona do cery odwodnionej i suchej. Wysoko w składzie znajduje się rumianek, który działa na mnie jak opatrunek. Każda maska ma postać płachty nasączonej lekką i płynną  konsystencją, która zostawia śliski film na skórze twarzy dlatego tego typu maski ja stosuję w wieczorem przed snem.
Na efekt nawilżonej skóry nie trzeba długo czekać, po masce i wklepaniu esencji w połowę swojego ciała, na twarz aplikuję nocną pielęgnację i idę spać. Efekt rano - nawilżona i przyjemnie miękka skóra bez suchych "placków". Rainwater Mask.


nawilżająca maska w płachcie

Co prawda nie ma już mocnego nasłonecznienia jednak moja skóra wystawiona na działanie izotretynoiny (w dalszym ciągu) zachowuje się jeszcze gorzej niż gdy nie brałem leku a zażywałem chcąc nie chcąc kąpieli słonecznej, a mam na myśli podrażnienie i rumień napadowy (często występuje przy skórze wrażliwej). Zawiera arnikę, która działa uszczelniająco na naczynia krwionośne przez co maska koi na tyle, że rano skóra twarzy jest o równym kolorycie. Widoczne i odczuwalne ukojenie zwiększa pewność siebie i komfort w ciągu dnia. Sunshine Mask.

maseczka złuszczająca

Smog, bieg w dymie papierosowym, promieniowanie słoneczne, pot, stres, klimatyzacja i mógłbym jeszcze wymieniać te negatywne czynniki, które powiedzmy sobie szczerze nie są dobre dla naszej skóry mogą  przyczynić się do przedwczesnego starzenia się skóry lub powodować podrażnienia w postaci wyprysków lub wysuszeń. Jest to jedna z masek, które stosuję w ciągu dnia ze względu na to, że to maska odświeżająca. Dodaje energii, mam wrażenie, że po użyciu tego kosmetyku skóra wygląda jakby nie miała styczności z otoczeniem zewnętrznym przez co zyskuje "normalizacji" i odpoczynku w płachcie po męczącym dniu (niekoniecznie zmęczeniu fizycznym) - zawiera kwas hialuronowy więc dodatkowym plusem to zastrzyk nawilżenia i okluzji. Urban Shield Mask.


koreańska maska

Na koniec maska dla relaksu. Produkt, który stosuję po stresującym dniu w pracy, gdy czuję się nie najlepiej i moje ciało potrzebuje chwili pobycia w ciszy. Maska, która wycisza i uspokaja skórę twarzy mam tu na myśli odprężenie i rozluźnienie mięśni. Gdy wszystko układa nam się dobrze nasza skóra jest spokojna zaś gdy coś nie wychodzi lub mamy gorszy czas odwdzięcza się rumieniem, wypryskami lub wręcz przeciwnie suchością i szarym kolorytem - by znaleźć balans pomiędzy skrajnościami właśnie z pomocą przychodzi Zenitude Mask.


regeneracja skóry