12 sierpnia

12 sierpnia

Sylveco tymiankowy żel do twarzy

Witam Was Serdecznie

Mycie twarzy to bardzo ważny etap w pielęgnacji, żele myjące, pianki, mydła dwoją się 
i troją na półkach sklepowych, czasem trudno jest wybrać odpowiedni produkt, który sprostałby naszym oczekiwaniom. Dziś dla Was opiszę tymiankowy żel marki Sylveco.

Produkty Sylveco mają przemyślane składy, kosmetyki tworzone są bardzo starannie. 
Swój żel zakupiłem w drogerii Natura za około 17zł za 150ml. Butelka na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo malutka i poręczna w odczuciu jest miękka, posiada wygodną pompkę 
i przyjemną dla oka grafikę na etykiecie ( wydaje się być to mało ważne, jednak estetyka produktu świadczy o producencie i dokładności wykonania całości )

Sylveco tymiankowy żel do twarzy

tymiankowy żel do twarzy

Producent w nazwie umieścił słowo klucz "tymiankowy" jednak ten składnik w składzie znajduje się na samym końcu, trzeba zauważyć iż inne składniki nie niwelują działania tymianku. Mimo wszystko, nazwa trochę zawyżona.

Konsystencja jest rzadka, słabo się pieni. Mam wrażenie, że żel jest "suchy" nie jest wyczuwalny typowy poślizg, a trochę dłonie zatrzymują się przy myciu, więc jeśli ktoś posiada zmiany ropne musi być bardzo ostrożnym.

Zapach jest roślinny, trochę tymiankowy jednak przeważa nuta naturalnych kompozycji przyprawowych. Przy dłuższym używaniu nie zwracam uwagi na to.

sylveco kosmetyki

żel do twarzy

Po około miesiącu regularnego stosowania, mogę z czystym sumieniem polecić produkt. Bardzo dobrze oczyszcza ( nie wiem jak w przypadku makijażu, bo od tego mam oleje ) nie wysuszając skóry, nie czuję również ściągnięcia, skóra nie jest podrażniona.
Nie powoduje wyprysków, ale nie zauważyłem by z nimi walczył na dłuższy czas.
Pod dłońmi da się wyczuć, że skóra jest gładsza, świeża i wygląda ogólnie lepiej.
Poleciłbym go każdemu typowi skóry nawet wrażliwej.


Zapraszam na mojego nowego snapa : lukaszbier