01 sierpnia

01 sierpnia

Jak wykorzystać puste opakowania po kosmetykach

Witam Was Serdecznie

Puste opakowania o kosmetykach naturalnie lądują w koszu na śmieci, jednak jest na nie wiele sposobów jak można je używać jeszcze przez długi czas. Zamiast wyrzucać dobre pudełka czy butelki można je spożytkować czasem w na prawdę kreatywny sposób, urządzić mieszkanie lub po prostu zreaktywować kosmetyk. Zapraszam na parę prostych sposobów jak użyć puste opakowania po kosmetykach.


Szklane pojemniki po kremach

Pierwszym sposobem na ich wykorzystanie jest rekwizyt do zdjęć, w blogosferze jest wiele osób, które do swojej strony podchodzą bardzo kreatywnie i skupiają się na dobrej jakości zdjęciach, dobierają tła oraz rekwizyty by estetyka zdjęcia były na wysokim poziomie, puste opakowanie po kremie idealnie sprawdzi się jako dodatek do zdjęć.

Szklane opakowanie po kremie po oczyszczeniu z produktu może posłużyć jako świecznik, wystarczy wsypać kamyczki czy kryształki włożyć świeczkę typu podgrzewacz, i dekoracja gotowa. Założę się, że taka ozdoba zachwyci domowników i znajomych.

Czasem mamy ochotę zrobić samemu kosmetyk np. peeling, maskę jednak często nie wiemy gdzie przełożyć nasz wyrób by się nie popsuł, szklane opakowanie to przydatna rzecz do tego celu, kosmetyk można trzymać w lodówce, a własnoręcznie ozdobiony będzie nas kusił by sięgać po niego częściej.

Stary tusz do rzęs


Chodzi tu dokładniej o szczoteczkę, po dokładnym jej wymyciu można użyć 
jej do rozczesywania rzęs gdy nowy tusz, który kupiliśmy nam nie odpowiada bo np. skleja.

Własną domową odżywkę do rzęs z pewnością lepiej będzie się aplikowało za pomocą zbędnej nam już szczotki po maskarze.

Wiecie, że regularnie uczestniczę w sesjach zdjęciowych, i tu produkt tego typu sprawdza się niemal zawsze, często do przeczesywania brwi, ułożenia zarostu u mężczyzn czy nawet ujarzmiania odstających włosków - wystarczy spryskać ją lakierem do włosów.

Butelka z atomizerem


Butelka z atomizerem to chyba najbardziej pożądane opakowanie, najczęściej używam 
ją do napełnienia wodą, przez co znacznie łatwiej jest np. zwilżać glinki na twarzy lub spryskiwać zakurzone kwiaty.  

Wcierki do włosów są problematyczne, ze względu na to, iż zazwyczaj opakowania są bez pomocnej pompki, z pewnością opakowanie z atomizerem ułatwi nam kosmetyczną aplikację tego typu produktów.

Jestem ciekaw Waszych sposobów na puste opakowania po kosmetykach, piszcie 
o Waszych ulubionych zastosowaniach.