19 czerwca

19 czerwca

Jak wykonać strobing

Witam Serdecznie

Strobing technika rozświetlania twarzy, dzięki temu zabiegowi makijaż jest lekki, świeży, zdrowy i promienny. Ta czynność w makijażu nie jest nowa wręcz zawsze była obecna
 i stanowiła podstawę do konturowania twarzy. Przedstawię Wam dzisiaj jak robię to ja.


jak wykonać strobing

Na początek nakładam bazę pod makijaż, w tym przypadku postawiłem na taką z kolorem by dodatkowo wyrównać koloryt skóry. Drugim krokiem jest nałożenie rozświetlacz 
w płynie na szczyty kości policzkowych, grzbiecie nosa, czole, łuku kupidyna, brodzie. To wszystko stanowi bazę do kolejnych czynności, ma na celu tylko podbicie efektu końcowego.

rozświetlacz w płynie

Wszystko dokładnie wklepuję, ważne, jest by rozświetlacz w początkowej fazie był płynny ponieważ ma zdolność do zastygania na twarzy w przypadku użycia produktu rozświetlającego prasowanego lub sypkiego jest duże prawdopodobieństwo,
 że po nałożeniu podkładu produkty pod nim przemieszczą się na całą twarz i w efekcie końcowym będzie to wyglądało nie estetycznie.


rozświetlacz

Kolejny etap to nałożenie podkładu, nie ma znaczenia czy matujący czy rozświetlający, powinien być długotrwały i dostosowany do Waszych potrzeb.
Nakładam korektor rozświetlający, dokładnie na tych samych obszarach co rozświetlacz,
 to kolejna baza podtrzymująca poprzednie etapy, dodatkowo zakrywamy cienie pod oczami 
i wyrównujemy koloryt.


korektor pod oczy

Przed ostatnim krokiem do idealnego efektu " GLOW FACE " jest ponowne nałożenie kosmetyku rozświetlającego w płynie, tylko na szczyty kości policzkowych oraz brodzie. Jeśli Wasza cera się nie przetłuszcza możecie sobie pozwolić na powtórzenie kroku pierwszego.


make up strobing

Ostatnim już krokiem, jest rozświetlacz prasowany. Ta forma jest moją ulubioną, dlaczego ? Zobaczcie sami jaką taflę możemy uzyskać tym produktem.
Pokrywam jedynie szczyty kości policzkowych.


strobing

Makijaż, zdjęcia, stylizacja : Ja 
Modelka : Sandra Schneider


summer look