29 maja

29 maja

L'occitane en Provence event

Witam Was Serdecznie

L'occitane to marka, która oferuje kosmetyki wysokiej jakości, składniki są starannie dobrane pod kątem bezpieczeństwa stosowania.
Marka może się pochwalić własnym laboratorium, które mieści się w sercu Prowansji Manosque, dlatego nie bez powodu L'occitane kojarzy się z naturą, lawendą i czystością.25.05.2016 razem z wybranymi blogerkami i vlogerkami mieliśmy przyjemność gościć 
na evencie - warsztatach z marką L'occitane.
Początek miał miejsce w galerii Arkadia w salonie firmowym, gdzie witała nas Kasia swoim uśmiechem i serdecznym uściskiem dłoni.
Czekał na nas szampan i truskawki, mogliśmy próbować całego asortymentu oraz poznać się bo przecież mieliśmy spędzić razem resztę słonecznego południa.Następnie całą ekipą poszliśmy na warsztaty zapachowe z jedynym w Polsce senselierem Martą Siembab, która jak się później okazało również jest miłośniczką kombinezonów 
i krótkiej fryzury dlatego wyglądaliśmy razem " jak mamusia i synuś ". Miejsce oczarowało swoim urokiem na samym wejściu, Warsztaty Woni Marty Gessler urządzone jest spójnie, przejrzyście i odprężająco.
Mnóstwo kwiatów i prostych dodatków sprawiło, iż można było się poczuć jak w Prowansji.Przekąski przygotowane dla nas smakowały wyśmienicie, szczególnie jeśli jada się w takim miejscu z pozytywnie nastawionymi ludźmi pełnych pasji.
Jadąc z Katowic do Warszawy trochę zgłodniałem, więc trzeba było naładować baterie 
do dalszego rozwoju spotkania. 


Czas w końcu na samo serce eventu, zasiedliśmy do stołu i warsztaty trwały w najlepsze.
Marta Siembab opowiedziała o sekretach perfumiarzy. Wiedzieliście, że na natłuszczonej skórze perfum dłużej zatrzymuje się na naszym ciele ? Faktycznie tak jest, sprawdziłem 
to na sobie.
Otrzymaliśmy również zdania, które pokazały, że każdy z nas różnie odbiera dany zapach.
Woń drzewa sandałowego określam jako " dymny " jednak innej osobie może kojarzyć się np. z nutą ziołową. Ćwiczenia pokazały, iż każdy nos i mózg ma inne wspomnienie z danym zapachem dlatego każdy też ma inny gust.
Nowe doświadczenie dla mnie w temacie jak pachnie esencja danego składnika, czysta uczta dla nosa i zmysłu. Czas płynął nieubłaganie, nasze zmysły powonienia na długo zostaną ukojone i odprężone. Pełni wrażeń i wiedzy pożegnaliśmy miejsce z uśmiechem.
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli na spotkaniu za mile spędzony czas. 

Wystąpił błąd techniczny nie widać miniatury, macie pomysł na to ?