12 kwietnia

12 kwietnia

Wszystko o korektorach pod oczy

Witam Was Serdecznie

Jaki korektor pod oczy wybrać ? Rozświetlający, kryjący, matowy, płynny, gęsty ... jest wiele opcji wyboru jednak dzisiaj przedstawię Wam kilka porad na ich temat.


Okolica oczu jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego osobiście jestem przeciwnikiem korektorów, które zastygają na mat, a stawiam na e bardziej odżywcze i rozświetlające.

NA PODKŁAD CZY POD PODKŁAD ?

Kwestia sporna, ale od początku.
Podkładu używamy do wyrównania kolorytu cery a więc nie jest przystosowany 
do nakładania na okolice oczu, od tego jest korektor. Jednak sporo z nas podkład stosuje na całą powierzchnię twarzy wraz z oczami, w tym przypadku korektor kładziemy na podkład cienką warstwą, grubsza nie ma sensu ponieważ nadmiar 
i tak zbierze się w załamaniach.
Dlaczego ta technika jest najlepsza ? Ponieważ gdy stosujemy na odwrót krycie staje się jeszcze mniejsze ze względu na to, iż rozcieranie podkładu na produkcie pod oczy rozciera również ten kosmetyk powodując, że jest on praktycznie na całej twarzy.

RODZAJE I KONSYSTENCJA

Rozświetlające to te, które odbijają światło, są świeże i dają efekt minimum 8 godzin snu. Są lekkie, płynne i często występują w postaci pędzelka z syntetycznym włosiem.

Matowe zastygają po chwili na mat, zazwyczaj w postaci płynnej i lekkiej ale dobrze kryjącej, problem w nich jest taki, iż bardzo lubię po zastygnięciu przesuszyć okolice oczu ale i też zebrać się w załamaniach. Radą na ten rodzaj korektorów 
jest wcześniejsze nałożenie bardzo mocno nawilżającego kremu.

Anti Age bardzo podobne do tych rozświetlających, mają bardziej lekką formułę, jeszcze bardziej odbijające światło ( bezdrobinkowo ), bardzo mocno sylikonowe 
ze względu na efekt wygładzenia ( optycznego ) zmarszczek. Często z dodatkiem serum lub witamin.

Gęste zazwyczaj w postaci korektora do zmian skórnych, bardzo dobrze kryją, mają satynowe wykończenie. Przesadna ilość zroluje się ale przy cienkiej warstwie uzyskujemy dobre krycie, świeże spojrzenie i komfort noszenia.JAKI KOLOR ??

Stojąc w drogerii możemy dostać oczopląsu od przeróżnych korektorów, najlepszym sposobem na ich dobranie jest nałożeniu np. trzech na nadgarstku i zobaczyć ich temperaturę oraz wykończenie, po chwili większość i tak ściemnieje. By zobaczyć ich faktyczne kolory nie ma innego sposobu niż wyjście z perfumerii do światła dziennego.

Gdy borykamy się z szarościami pod oczami na pomoc przychodzą korektory 
o zabarwieniu ciepłym brzoskwiniowym, który zneutralizuje niechciany kolor. Często spotykam się, iż kobiety nakładają odcień o podobnej temperaturze czyli chłodnym, co jest błędem ponieważ tylko pogłębiamy kolor. Brzoskwinia powinna wpadać 
w lekko morelowo pomarańczowy odcień. 

Jasne ciepłe beże sprawdzą się idealnie do rozjaśnienia okolic oczu tak zwane " trójkąty ", o ile nie mamy wyżej opisanego koloru.Bez wątpienia najgorszym wyborem będą kolory w różu, lub w zimnych tonach 
z prostego względu osłabienia optycznego oka.
DLACZEGO KOREKTOR SIĘ ZBIERA W ZMARSZCZKACH ?

Niestety niema na to rady, nawet najdroższy korektor świata zbierze się chociaż odrobinę w załamaniach. To proste, przecież uśmiechamy się, złościmy, pracujemy w klimatyzacji lub idziemy przez słonce, nie ukrywajmy cudów nie ma a to tylko 
( i aż ) kosmetyk. Spójrzmy na to w ten sposób, gdy zrobimy sobie drzemkę 
w ubraniach wizytowych i obudzimy się w skulonej pozycji ... czy nasze ubranie będzie nadal tak gładko wyprasowane ? Nie ma takiej opcji.

Możemy zminimalizować ten problem nakładając bardzo cienką warstwę. Wklepując omijając dolną powiekę ( na dolną powiekę lepie nałożyć bazę, bo i tak położymy na nią cień ).

Wspomniałem o wklepywaniu, tak jest to najlepszy sposób aplikacji korektora pod oczy, pod wpływem ciepła kosmetyk jest lżejszy lecz nie traci swoich właściwości. Pędzle szczególnie języczkowe raczej używane są do nałożenia na okolice oczu produktu, jako pierwszy etap.
Jeśli jednak pędzel to konieczność, to polecam te " puchate " i miękkie z szeroko rozstawionym włosiem ( aplikacja na zasadzie robienia malutkich kółeczek by efekt był naturalny )