21 grudnia

21 grudnia

Mity dotyczące trądziku

Witam Was Serdecznie

Trądzik to choroba skóry, nie tylko nastolatków ale coraz częściej osób starszych. Diagnozę należy pozostawić dermatologowi, który dokładnie zobaczy zmiany.


MIT MAKIJAŻ NISZCZY SKÓRĘOdpowiednio dobrana pielęgnacja czy produkty do makijażu nie powodują obciążenia skóry.
Cera problemowa nie lubi częstych zmian, a więc jeśli zauważymy, że dany podkład nie przyczynia się do powstawania zmian skórnych warto przy nim zostać.
Pudry matujące polecam wybrać te mineralne ( istnieją również podkłady mineralne, warto się nim przyjrzeć bliżej )

Bardzo dobrą opcją są różnego rodzaju strony gdzie możemy przetłumaczyć składy kosmetyków, dzięki czemu mamy dostęp do analizy produktu.

MIT O ZARAŻENIU SIĘ

Trądzikiem nie można się zarazić. Między innymi bakterie, które są sprawcami tej dolegliwości istnieją także w florze bakteryjnej zdrowych ludzi, niesprawne rogowacenie ujść mieszków włosowych prowadzą do ich rozwoju a to sprawa indywidualna. Spokojnie można korzystać z basenów, siłowni itp.

MIT SŁODKIE, OSTRE, SŁONEAmerykańskie badania wykazały niski procent nasilenia zmian trądzikowych 
u badanych. Wielu z nas skarży się, że po czekoladzie czy mleku nas " wysypuje " często jednak jest tak, iż porcja lub częstotliwość zjadanych pokarmów jest tak wysoka, że organizm jest przesycony - warto zwrócić uwagę na to w jakiej ilości 
i jak często jemy produkty, po których zmiany są bardziej zauważalne.
Produkty bogate w witaminę A złuszczają naskórek a te w witaminę B regulują pracę gruczołów łojowych.
Jesteśmy ludźmi i z głową podchodźmy do spraw żywieniowych lub oddajmy się 

w ręce dietetyków.

MIT SŁOŃCE LEKIEM NA CAŁE ZŁO


Słońce owszem wysusza zmiany skórne, i na chwilę pozbywamy się niechcianego problemu, skóra broniąc się przed wcześniej wspomnianym wysuszeniem zaczyna wytwarzać więcej łoju ( tzw łojotok ) co sprzyja w powstawaniu nowych i licznych zmian skórnych. Słońce przyczynia się również do powstania blizn.