09 czerwca

09 czerwca

Zorganizuj się

Witam Was Ciepło

Często otrzymuję pytania " jak sobie wszystko zaplanować ? ". Postanowiłem o tym napisać osobny post, są to moje własne sposoby samoorganizacji. Krótko na temat, bez zbędnych opowiadań.

Pokochaj kalendarz/terminarz

To jeden z najważniejszych elementów organizacji, ponieważ zapisując informacje na luźnych kartkach po proste je zgubimy. Mając zeszyt ( kalendarz/terminarz ) na pewno będzie łatwiej się przekonać do czynności zapisywania.

By skusić się do notowania, polecam rozejrzeć się za zeszytem, który Wam się spodoba - tak działa nasz mózg jeśli coś nam się podoba to sięgamy po to częściej ba, napiszę więcej - częściej również zerkamy na tę rzecz. Więc nie bójcie się wydać więcej, bo pamiętajcie to wydatek na cały rok.


Skup się

To poważna sprawa, ja sam czasem łapię się na tym, iż zajmuję się nie tym czym powinienem.

Zapisanie w naszym notatniku ważnych informacji zajmie maksymalnie 30 minut a mamy do dyspozycji 24 godziny.
Zrobienie selfie zajmuje nam uwaga ... około 2 godzin. Tak dwie godziny, wliczmy czas obrobienia zdjęcia, dodania na instagram, facebook a przy okazji sprawdzimy pocztę a jeszcze w między czasie ktoś napisze i chwilo trwaj.

Czy aby na pewno zdjęcie i inne tak na prawdę mniej ważne czynności są ważniejsze od własnych interesów ?


Zbierz myśli

W końcu zapisujemy ważne informacje, spójrzmy na to inaczej :
"Jutro praca od 10-16" gdy myślimy jaką zupę ugotować zapisujemy " Jutro wolne ". Czym to grozi ? Każdy wie. Te 30 minut jest wart zebrania myśli do kupy.


Karteczki Samoprzylepne

Niepozorne karteczki samoprzylepne, niezwykle ułatwiają życie.
Gdy na prawdę nie mamy czasu, i w przelocie w domu musimy coś napisać nie radzę sięgać po luźne kartki, o których wspomniałem wyżej.
Na tego rodzaju kartce zapiszcie swoją myśl, ale najważniejsze jest to, gdzie ją przylepicie...

Cel -> lodówka
Czas -> do 40 sekund
I co ? -> Daję gwarancje, że po przyjściu do domu zauważysz ją.

Ktoś napisze " no dobrze to nie może sobie tam wisieć ? " ... ja zapytam " a chcesz szukać swojej lodówki pod kareczkami ? "


To moja intymność

To mój osobisty kalendarz, szanuję go, ma dla mnie wielką wartość ponieważ zapisane informacji są bardziej cenne niż lazania, którą kocham.
Siadam wygodnie, nie myślę wtedy czy mam krzywy kręgosłup, czy na twarzy mi coś wyskoczyło, jest to na tyle krótka chwila, że potrafię chwile mądrze pomyśleć ...


Przeczytaj i wprowadź w życie

Obiecuję Wam że zyskacie :

oszczędność czasu
mniej stresu
punktualność
wewnętrzny spokój
zorganizowanie
" grunt pod nogami "
gotowość do działania
kompetentność