22 kwietnia

22 kwietnia

Usuwanie blizn potrądzikowych na twarzy laserem frakcyjnym

Witam Serdecznie

Wiosna zawitała na dobre, to czas przyspieszony do przygotowań na lato. Wiem o tym, że bardzo wiele moich czytelników ma problem z przebarwieniami na twarzy, tak ja również - taki urok cery trądzikowej. Jest na to sposób nieco inny niż po prostu krem.

Stres, brak czasu na sen, praca w klimatyzowanych pomieszczeniach, czynniki zewnętrzne, hormony i wiele innych czynników ma wpływ na stan naszej skóry, drogeryjne kosmetyki chronią nas, jednak nie wyleczą naszych problemów - dlaczego ? Nie przenikają do głębszych warstw skóry.
Usuwanie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym to skuteczna metoda pozbycia się niechcianych mankamentów skórnych.
Tkanka zbliznowaciała zmienia się na tkankę zdrową przez komórki, które są pobudzone do wytwarzania kolagenu ( tworzenie się nowych komórek elastynowych i kolagenowych )

Laser frakcyjny tworzy na skórze tysiące mikroskopijnych otworków, które są otoczone zdrowymi komórkami dzięki czemu proces regenracji następuje w szybkim tempie, od razu następuje efekt liftingu. Skóra staje się bardziej napięta oraz wygładzona - prościej mówiąc, tak jak w przypadku mocnego peelingu ( który nie zadziała tak dogłębnie jak laser ) motywuje skórę do wysiłku by ta samodzielnie zawalczyła.

Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający dlatego zabieg jest bezbolesny, a więc nie musimy się stresować. Jak wiemy stres również jest przyczyną trądziku za czym idą blizny.
Sam zabieg trwa około 20 minut, w tym czasie wygodnie układamy się na fotelu a osoba uprawniona do wykonania swojej powinności zabiera się do pracy - można uznać, że to taki relaks bo przecież robimy coś dla siebie.
Efekty są widoczne po pierwszym zabiegu, jednak ich ilość i odległość czasowa pomiędzy wizytami ustalana jest indywidualnie.
Cena zabiegu zależna od salonu.

Po zabiegu skóra może być odwodniona, zaczerwieniona a my możemy odczuć pieczenie co jest całkiem normalnym odczuciem bowiem skóra musi się zregenerować. Zimne okłady na pewno złagodzą nieprzyjemne odczucia.
W pierwszym tygodniu po zabiegu warto zaopatrzyć się w kosmetyk, który nawodni i nawilży skórę - np. woda termalna, kosmetyki mineralne, silnie nawilżające kremy.
Bardzo ważnym elementem pielęgnacji po zabiegowej jest zaopatrzenie się w wysoki filtr przeciw słoneczny, to bardzo ważne ponieważ po takiej ingerencji na skórę musi być ona bardzo dobrze odizolowana od promieniowania, które jak wcześniej wspomniałem działa niekorzystnie.

Do zabiegu kwalifikują się blizny świeże jak i te kilku/kilkunastoletnie, dlatego każdy z nas ( po uprzedniej diagnozie naszej skóry przez specjalistę ) może sobie pozwolić na zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu : 
  • aktywny stan zapalny 
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • niektóre leki
  • świeżo opalona skóra


 Muszę wspomnieć też, iż laser działa przeciw zapalnie - więc możemy oczekiwać również dobrych rezultatów w zmniejszeniu się pojawiania zaskórników i zmian ropnych.
Osoby o tłustej cerze na pewno zauważą znaczną poprawę prócz wyżej wymienionych w mniejszym przetłuszczaniu się skóry, cery zmęczone i szare odzyskają blask a dojrzałe zauważą znaczną poprawę sprężystości i gęstości skóry ( spłycenie, wygładzenie zmarszczek, zagłębień skóry )

Ponieważ interesuję się kosmetyką jak i medycyną estetyczną będą się na blogu pojawiać wpisy, które mogą odmienić Wasze podejście do samego siebie. Czy ja zdecyduję się na taki zabieg ? Myślę, że tak. Niestety moja skóra ostatnio ma gorsze dni i niestety jest pokryta rozległymi wręcz bordowymi przebarwieniami.